LaOBere Community
Welcome to InDungi Community. Don't Forget to connect to our Main Server: R10.InDungi.Ro
We Are Searching Admins. www.InDungi.Ro Section R10
---------------------------------------------------
Bine ati venit in comunitatea InDungi. Nu uitati sa intrati si pe serverul nostru Principal: R10.Indungi.Ro
Cautam Admini. www.Indungi.ro Sectiunea R10

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

LaOBere Community
Welcome to InDungi Community. Don't Forget to connect to our Main Server: R10.InDungi.Ro
We Are Searching Admins. www.InDungi.Ro Section R10
---------------------------------------------------
Bine ati venit in comunitatea InDungi. Nu uitati sa intrati si pe serverul nostru Principal: R10.Indungi.Ro
Cautam Admini. www.Indungi.ro Sectiunea R10
LaOBere Community
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» am facut rost de steam!
Esti incepator?  Invatsa cum sa folosesti armele ! Icon_minitimeJoi Aug 25, 2011 9:56 am Scris de OpuS Darkus

» Redirectele Serverului
Esti incepator?  Invatsa cum sa folosesti armele ! Icon_minitimeJoi Iul 28, 2011 4:31 am Scris de BlueEye

» Creatsii a la Craciunitsa
Esti incepator?  Invatsa cum sa folosesti armele ! Icon_minitimeDum Iul 03, 2011 3:56 am Scris de Craciunitsa

» Accesse pe Nick/IP/STEAM
Esti incepator?  Invatsa cum sa folosesti armele ! Icon_minitimeVin Iul 01, 2011 8:08 pm Scris de BlueEye

» Creatii Razer :)
Esti incepator?  Invatsa cum sa folosesti armele ! Icon_minitimeMar Iun 28, 2011 11:48 pm Scris de wegue

» [Tutorial] Cum sa transformi un demo in avi
Esti incepator?  Invatsa cum sa folosesti armele ! Icon_minitimeMar Iun 21, 2011 7:05 am Scris de Craciunitsa

» Strategie Cs - Miscare când tragi
Esti incepator?  Invatsa cum sa folosesti armele ! Icon_minitimeMar Iun 21, 2011 6:55 am Scris de Craciunitsa

» [Tutorial] Steam Connection Lost
Esti incepator?  Invatsa cum sa folosesti armele ! Icon_minitimeMar Iun 21, 2011 6:49 am Scris de Craciunitsa

» [Tutorial] Tatuaj Personalizat Cs
Esti incepator?  Invatsa cum sa folosesti armele ! Icon_minitimeMar Iun 21, 2011 6:10 am Scris de Craciunitsa

Cei mai activi postatori ai lunii
Niciun utilizator

Statistici
Avem 26 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: F@cher

Membrii nostri au postat un numar de 2127 mesaje în 80 subiecte
Bookmarking social

Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa LaOBere Community pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa LaOBere Community pe site-ul dvs. de bookmarking social


Esti incepator? Invatsa cum sa folosesti armele !

In jos

Esti incepator?  Invatsa cum sa folosesti armele ! Empty Esti incepator? Invatsa cum sa folosesti armele !

Mesaj  Craciunitsa Mar Iun 21, 2011 5:36 am

Daca va intereseaza cum sa folositsi armele, CITITSI TOT CE E SCRIS ! pt ca este destul de important.

Cum sa folosesti
Tragi numai cate 2-3-maxim 4 gloantse,daca inamicul este la departare,daca este foarte tragi cate 1-2 gloante.
Când inamicul este foarte aproape tragi ca nebunul Very Happy si incerci sa tsintesti pieptul sau capul.
ATENTSIE: Daca esti incepator, te sfatuiesc sa NU folosesti asta arma pt ca nu vei juca bine absolut de loc cu ea.

Cum sa folosesti M4A1
Unii prefera sa traga tot timpul cu amortizorul pus, altii fara.
Din cate am intseles de la altsii,cu amortizorul pus ai mai multa acuratetse,adica nu-tsi sare tsinta asa de naspa.Fara acuratetse itsi sare tsinta mai tare si mai sus.
Când inamicul e la departare ai timp sa-tsi pui amortizorul,nu ezita sa-l pui.Te va ajuta sa tragi mai bine.
Incearca sa tragi salve de cate 4-5-6 gloantse maxim, depinzând de cât de departe e oponentul.
Când oponentul e aproape de tine / fata-n fata, e bine sa tragi pana moare.
Multa lume foloseste mereu amortizorul,pt ca le da acuratetse mai multa si poate nu le prea place cum suna când nu are amortizor ( nici mie nu-mi prea place si apropo... sunetele armelor conteaza foarte mult când vrei sa joci cu ele ).
Din câte am observat eu,nu stiu daca am observat bine,când ai amortizorul pus,faci mai putsin dmg,adica,ii iei mai putsin din viatsa...asta e parerea mea.

Cum sa folosesti AK-47
Unii spun ca e o arma "super naspa" nu potsi sa dai head cu ea din departare!
Raspuns: Normal ca nu potsi,este o arma puternica si de asta trebuie sa dai cate 1-2-3 gloantse din departare ca sa-i lovesti macar.Pt a da head trebuie sa stii când sa pui tsinta pe cap.Nu este o arma foarte grea daca ai si reflexe bune.

Cum sa folosesti SG-ul(AWP-ul automat)
In primul rând..trebuie sa stii ca daca ai aceasta arma esti invincibil din departare.Chiar daca nu omoara ca awp-ul, awp-ul automat trage mult mai rapid(ex:ca deagle)si are si o precizie destul de buna.
Intrebare:"Potsi trage si fara tsinta bine?"
Raspuns:"Normal ca da...imagineazatsi ca ai M4A1 in mana!".
Important:La awp normal sa nu va apucatsi sa datsi fara tsinta.E foarte greu!

Cum sa folosesti GLOCK-ul
Dupa parerea mea,Glock-ul este printre cele mai grele de manevrat.Este pistolul cu care sunt dotatsi de la inceputul rundei Terroristii.Multa lume nu stie sa-l foloseasca cum trebuie,printre care sunt si eu si consider ca este un pistol prost.Pentru a te invatsa cu el trebuie sa joci câteva zile sa devi expert.
Are 2 moduri de folosire: Semi-Automatic (trage câte un glonts) si Burst-Fire (trage câte 3 gloantse de odata).
Când il folosesti de aproape se recomanda folosirea burst fire-ului,daca ai ratat din primele 2 lovituri,sau chiar dinprima, esti mort.

Cum sa folosesti USP-ul
Acest pistol (USP) este cel mai folosit,dupa Deagle.USP este pistolul cu care CT incep runda si este si cel mai usor de folosit.
Avantajul fatsa de celelalte pistoale este ca trage foarte repede si are si destule gloantse: 12,care sunt indeajuns pt a omorâ pe cineva chiar daca nu-l nimereste-n bostan (cap - HS).
Dupa parerea mea, este cel mai bun pistol cu care potsi trage destul bine de la departare,omorând destul de usor adversarul,chiar ramânând si cu cateva gloantse in incarcator.
Acesta vine "dotat" cu un amortizor,pe care niciodata NU trebuie sa-l folositsi,pt ca va trage mai slab si mai prost,de asemenea nu va fi si mai bun pt departare.

Cum sa folosesti DEAGLE-ul
Multa lume cumpara si joaca cu deagle, dar putsina stie sa-l foloseasca cum trebuie.
La deagle nu prea am ce explica,doar ca are putsine gloantse si trebuie sa te straduiesti sa nu le tragi pe toate 7 pe lânga adversar,cum fac incepatorii.De obicei, când nimeresti pe cineva cu deagle-ul acesta moarte de 2 gloantse.Daca dai HS moare din 1...Daca ii dai in picioare sau in maini..mai greu, din 3-4 gloantse.Nu cunosc prea multa lume care da HS cu Deagle asa
cum da cu Coltu sau cu Ak-ul.
ATENTSIE: Daca esti incepator nu te sfatuiesc sa folosesti pistolul asta, mai bine folosesti altul cu care esti mai familiarizat.

Cum sa folosesti AWP-ul
Aici, nu cred ca sunt multe de spus.
Daca oponentul e departe pui tsinta si tragi,daca il nimeresti, sau nu, e problema ta.
Daca oponentul e aproape, sfatul meu e sa tragi un glonts cu awp-ul si daca ai noroc sa-l nimeresti..numai bine:ori moare daca-i dai in piept,ori ramâne cu 15-16 la viatsa daca-i dai in picioare.Daca ai tras cu awp-ul si nu nimeresti,schimbi imediat pe pistol, nu asteptsi sa se incarce, tragi imediat cu pistolul.

Cum sa folosesti MP5-ul
MP5-ul este o arma foarte buna.Are recul mic,precizie mare,e ieftina,runde ieftine si enerveaza pe multsi care se cred profesionisti Smile

Cum sa folosesti P90-ul
Arma P90,e probabil cea mai buna arma din joc.Cadentsa mare de tragere,foarte precisa atât la distantsa cât si la apropiere.
50 de runde pe clip, din 4 runde, doua se duc in zona capului.

Cum sa folosesti M3-ul
M3: 1 hit/1 kill la apropiere indiferent ca are helmet(casca) sau nu,atât timp cât tragi in zona gâtului.

Cum sa folosesti FAMAS-ul
Famas: burst-fire foarte precis,buna pe toate distansele,faci jogging chiar si intre 3 snipere.Dezavantajul: runde putsin pe clip.

Cum sa folosesti HE-ul, FL & SG
Potsi cumpara 3 tipuri de grenade: HE, FL, SG (grenada poc,grenada flash si grenada fum)

Grenada HE
E bine sa o arunci in locurile in care sti ca de obicei vin multsi inamici,luându-le considerabil din viatsa.Ai grija sa NU o arunci direct din fatsa ta,adica sa nu stai sa zicem in fatsa usii si sa o arunci,ci te folosesti de PERETE.O arunci in perete si aceasta va ricosa exact acolo unde vrei tu sa se duca.

Grenada FLASH
Potsi cumpara 2 grenade FlashBang.Cel mai bine e sa o arunci in locuri unde sti ca s-ar putea sa vina multsi inamici,bineintseles, o arunci INAINTE sa arunci grenada HE.
Un alt avantaj al acestei grenade este ca majoritatea celor care au fost orbitsi,stau pe loc si nu fac nimic,asteptând pâna trece efectul flashului.Sfatul meu e,daca sti ca treci printrun loc prin care ar fi posibil sa tsi se arunce flashuri in ochi,cel mai bine e sa te pui crouch (tsi apasat CTRL) si sa tragi pâna tsi se consuma munitsia (NU TOATA,doar din acel incarcator).
Cum sa arunci flashul:NICIODATA sa nu-l arunci in fatsa altor coechipieri,indiferent ce ar fi.Gandeste-te ca se trezeste unu` si-tsi arunca tsie flashuri in fatsa:cum te simtsi? bun, asa ca nu arunca flashuri in altsi coechipieri INTENTSIONAT.
Flashurile se arunca cu ajutorul peretsilor,adica, arunci cu grenada in perete,aceasta va ricosa unde vrei tu (asta numai când potsi sa te folosesti de un perete).
Dupa ce arunci flashul cel mai bine e sa te duci repede (rush) in locul unde ai aruncat flashul.Ideea e sa te duci DUPA ce ai auzit acel bubuit de grenada (de la flash).Daca te duci prea tarziu, ai sanse sa..te omoare.Daca te duci prea devreme,vei fi orbit si tot o sa te omoare aia 2-3 câtsi sunt acolo.

Grenada SMOKE
Aceasta grenada o cumpara doar incepatorii,fiind buna DOAR la un singur lucru: SA FACA LAG,deci, mai bine nu o cumparatsi.Se stie foarte bine ca smoke-ul face LAG,asa ca,nu o cumparatsi,decât daca avetsi prea multsi bani si nu avetsi ce face cu ei:D.
Aceasta grenada poate fi aruncata in spatsiile inchise,gen tuneluri.Dar,mai bine nu o aruncatsi,caci nici tu nici coechipieri tai nu vor mai vedea asa de bine si itsi garantez ca oricine vede prin smoke.

Cum sa folosesti Lama
Cutsitul este cea mai usoara arma de folosit.Se recomanda ca atunci când vrei sa ajungi intr-un loc sa scotsi cutsitul,pt ca se spune ca mergi mai repede.
Cele mai bune hartsi pt folosirea cutsitului sunt cele 35hp_(toata gama),sau pe hartsile awp_ cand au mai ramas 2 pe harta (1 CT si 1 T).
Când il folositsi,MEREU trebuie sa lovitsi apasând CLICK DREAPTA,pt a lua adversarului 75% din viatsa (75HP).Inainte sa lovitsi NU TREBUIE sa saritsi.Am vazut multa lume care inainte sa loveasca cu lama, sare.Aceasta saritura nu e buna de nimic:P.Cel care sare,probabil crede ca adversarul va lovi pe lânga sau in picioare,si-i va lua mai putsina viatsa.Ei bine, asta nu e adevarat.

.............................................. ©️ By Craciunitsa

Craciunitsa
Jr. Member
Jr. Member

Mesaje : 670
Data de inscriere : 18/06/2011

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum